HEAD tenisový store

Head Sport GmbH je rakouská výrobní společnost se sídlem v Kennelbach, která zahrnuje několik dříve nezávislých společností, včetně původních „Head Ski Company“, Tyrolia - rakouského výrobce lyžařského vybavení a Mares - italského výrobce potápěčského vybavení.

                            HEAD SPEED 2024

                                   HEAD SPEED MP BLACK

 HEAD EXTREME

Společnost Head Sport GmbH byla založena v Baltimoru ve státě Maryland v USA v roce 1950 leteckým inženýrem Howardem Headem poté, co se vydal na lyžařský výlet a byl ohromen tím, že jeho lyže byly vyrobeny ze dřeva v době, kdy v mnoha zemích již používali kov a plasty.

HEAD rakety SPEED

HEAD rakety EXTREME

HEAD rakety INSTINCT

Na konci 60. let byla vytvořena tenisová divize, když Howard Head vymyslel způsob posílení tenisové rakety zabudování hliníkového materiálu. Tato myšlenka se stala úspěšnou a byla poprvé představena na US Open v roce 1969. Po odchodu Howarda Heada vyhrál v roce 1975  Arthur Ashe  Wimbledon a byl sponzorován firmou HEAD. Ve finále porazil favorizovaného Jimmyho Connorse.

HEAD rakety GRAVITY

HEAD rakety RADICAL

HEAD rakety PRESTIGE

V roce 1997 společnost Head vytvořila první titanovou a grafitovou tenisovou raketu. V příštích dvou letech společnost Head získala další tři společnosti, DACOR, BLAX a Penn Racquet Sports. Tenisové míčky Penn se používali na mnoha významných turnajích po celém světě.  Penn kdysi vyráběl tenisové míčky a rakety ve Phoenixu v Arizoně. V březnu 2009 společnost Head odstavila továrnu na výrobu míčů Penn. V současné době jsou tenisové míčky vyráběny v Číně. 

HEAD dětské rakety

HEAD T.I.P. produkty a doplňky

HEAD omotávky

HEAD výplety

V roce 2013 začal HEAD integrovat do raket graphen. V současné době už používá firma Head Graphene 360+, který je kombinací Graphene 360 (optimalizuje přenos energie) a inovativních SPIRALFIBERS pro lepší pružnost a pocit čistého nárazu.

HEAD tenisové tašky, bagy a batohy

HEAD tenisové míče

Head  prokázal své kvality a v roce 2012 a během roku získal významné světové hráče: Novaka Djokovice, Marii Sharapovou , Andyho Murray nebo Tomáše Berdycha. V současnosti patří mezi hráče značky HEAD Alexander Zverev, Taylor Fritz, Marin Cilic, italský sympaťák Matteo Berettiny a z žen Sloane Stephens a Ashleigh Barty.

                                           TOP hráči značky HEAD